Як зробити фундамент для паркану

Пристрій і заливка фундаменту під паркан своїми руками

12 червня 2013 | Категорія: Огорожі і паркани

Жоден дачний або присадибну ділянку не обійдеться без обов’язкових будов.

Це будинок, який є центральною і найважливішою конструкцією, наявність хоча б однієї або декількох додаткової будівель (сарай, склад, гараж, господарський блок, лазня і т.д.), благоустрій, яке може бути виконане від простого пристрою доріжок і газону до повноцінного ландшафтного дизайну.

Ну і, звичайно ж, обов’язково треба позначити межі своїх володінь, встановивши огорожу.

Дану статтю ми присвятимо тому, як зробити фундамент для паркану, чи потрібен він взагалі. А також розглянемо основні види і розберемо технологію будівництва.

Навіщо нам фундамент під паркан? Основні види, застосовувані для установки огорожі

Коли людина робить щось для себе, він завжди хоче, щоб це було виконано якісно і на довгі роки. Так і щодо забору, хотілося б, щоб він служив багато років, не покосився під тиском негативних факторів середовища, міцно і твердо стояв на своєму місці. І це неможливо без добротного підстави. Як і будівництво будинку починати установку огорожі треба саме з фундаменту. І чим міцніше він буде, тим довше прослужить паркан.

Перший етап — це нанесення розмітки лінії огорожі на ділянці. Її треба зробити правильно, постаратися не захопити територію сусіда, адже виправити похибка потім не буде можливості. Для винесення осі вам знадобиться мотузка, кілочки, мірна стрічка, а також бажано використовувати спеціальні прилади — теодоліт, нівелір.

Другий етап — це безпосередньо пристрій фундаменту. вид якого залежатиме від типу встановлюваного огорожі, його висоти, виду залягають грунтів і рельєфу місцевості.

Виділяють такі основні види фундаментів:


 • Стрічковий.
 • Стовпчастий.
 • Комбінований.
 • Свайний.
 • Кам’яний, або бутовий.

Вибираємо необхідний вид фундаменту для конкретного випадку

Варто розуміти, що підстава легкого дерев’яного паркану та бетонного огородження буде істотно відрізнятися. Це як фундамент для дерев’яного та кам’яного будинку. Чим легше конструкція, тим менш глибоким і полегшеним буде підстава.

Якщо ви вибрали паркан, несучої основою якого будуть стовпи з цегли або металу, то можна зробити стовпчастий або стрічковий фундамент. Причому якщо між стовпами буде кріпитися глуха панель, виконана з важкого матеріалу (бетон), то основа повинна бути представлено суцільний бетонної стрічкою, що залягає на глибині 50-80 см, шириною більше ширини стовпів. Також необхідно використовувати арматурну сітку.

Якщо ж просвіти між стовпами виконані з легкого матеріалу, то досить пробурити свердловини для пристрою стовпчастого фундаменту.

Комбінований стрічково-стовпчастий фундамент для цегляної огорожі — оптимальне рішення, так як така підстава має кращі фізико-механічні показники, ніж стрічковий.

Для кованого металевого паркану краще вибрати підставу з каменю (бутовий фундамент), що дає дуже гарне поєднання з кованою огорожею, так як основа повинна виступати над поверхнею землі приблизно на 50 см.

Дуже великою проблемою є пучіністие грунти, які взимку, промерзаючи, розширюються і, підводячись, починають виштовхувати фундамент, що призведе до його розтріскування, а в деяких випадках і до перекидання паркану. Щоб огорожа не «ходило» на рухливих грунтах, оптимальним рішенням буде пристрій фундаменту на гвинтових палях.

Як залити фундамент під паркан своїми руками?

Тепер приступимо до розгляду деяких технологій влаштування основи забору своїми силами.

1. Стрічковий фундамент для паркану

Являє собою бетонну стрічку, армовану, поверхневого залягання. Вам знадобиться бетон марки М200 (В15) і вище, арматура діаметром 8 і 10 мм, матеріал для опалубки (ламінована фанера або дерев’яні щити, збиті з дошки товщиною 25 мм), пісок великий.

Товщина такої стрічки може бути різною. Для зварних металевих конструкцій забору вона повинна бути широкою на максимально можливу величину, а фундамент під паркан із профнастилу буде вже, але глибше.

Близько 2-3 днів по часу займе будівництво стрічки.

Технологія будівництва включає наступні етапи:

 • викопуємо траншею (ширина 30-80 см, глибина 60-80 см);
 • влаштовуємо гравійно-піщану подушку (10-15 см), рясно поливаємо її водою;
 • на відстані 5-7 см від дна і 7-10 см від стін укладаємо попередньо пов’язану арматуру (перетин 10 мм);
 • зводимо опалубку із заздалегідь підготовлених щитів, надійно її закріплюємо;
 • заповнюємо опалубку бетоном, причому, якщо паркан має в якості опор стовпи, треба встановити і вирівняти їх по рівню заздалегідь.

Вартість такого фундаменту складатиметься з витрат на матеріали.

2. Стовпчастий фундамент

Являє собою пристрій бетонних стовпів для легких конструкцій парканів.

Етапи будівництва наступні:

 • за допомогою садового бура робимо яму для стовпів паркану (глибина 100-150 см, діаметр на 15-30 см більше, ніж діаметр несучих стовпів огорожі), відстань між ними 2-3 м залежно від ширини прольоту;
 • засипаємо близько 20 см суміші піску з щебенем, поливаємо;
 • встановлюємо в яму стовпи, вирівнюємо їх за рівнем і заливаємо бетонний розчин.

Цей варіант обійдеться в рази дешевше попереднього, так як тут йде економія за рахунок кількості необхідного розчину, арматури і опалубки.

3. Комбінований фундамент, стрічково-стовпчастий

Є поєднанням розглянутих вище варіантів — стрічкового і стовпчастого. Знову ж, за розміткою капаем траншею і через 2-3 м робимо в ній отвори для стовпів паркану шириною не менше 40 см, глибиною 1,5 м.

Потім ставимо в ями стовпчики, заливаємо їх бетоном. Далі укладаємо каркас з арматури в траншею, ставимо опалубку і знову заливаємо розчин.

4. Свайний фундамент

Гвинтова паля — це металева труба, що має на кінці лопать, яка виконує роль анкера. Вона розташовується нижче рівня промерзання грунту і міцно тримає сваю від висмикування під дією пучения.

Найголовніше — це чітка горизонтальна установка паль, яка здійснюється за допомогою спеціалізованої техніки, проте це можна зробити і своїми руками і заощадити близько половини грошових коштів. Для цього вам знадобляться два шматка труби по 3 м довгою, які виконуватимуть роль важеля.

5. Бутовий фундамент

Він повністю складається з натурального каменю. Можна дуже пристойно заощадити, зібравши їх на полях. Пристрій такої підстави чимось схоже на конструкцію стрічкового типу.

Етапи будівництво наступні:

 • викопуємо траншею;
 • робимо щебеневу основу, яке потім воложимо;
 • укладаємо великі камені, скріплюючи їх між собою цементним розчином, якого повинно бути не менше 15-20% від загального обсягу фундаменту;
 • зводимо кладку на висоту 30-50 см над поверхнею землі.

Фундамент — важливий момент будівництва, який задає загальний напрямок наступним етапам. Від того, наскільки грамотно будуть проведені всі основні розрахунки залежатиме цілісність і довговічність всієї споруди в цілому. Тому якщо ви не фахівець у цій галузі, можете при бажанні звернутися за допомогою до професіоналів.

Як зробити фундамент для паркана?

Прочитати повністю: greensector.ru

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять − 2 =